×

* prosimy o wypełnienie

** gdy chcesz, by Twoja strona pojawiła się na naszym portalu


Zawieszki zapachowe

Każdy posiadacz samochodu lubi, kiedy jego auto nie tylko świetnie wygląda, ale także przyjemnie pachnie. Poza tym zapach sprawia, że podróże jednym z najpopularniejszych środków transportu, jakim jest auto, stają się bardziej komfortowe. Jednak nie jesteśmy w stanie co kilka dni sprzątać i czyścić siedziska naszego pojazdu. Prędzej, czy później przesiąkają one zapachem jedzenia na wynos, papierosów, czy potu. Rozwiązaniem są na to zawieszki zapachowe.

Zawieszki zapachowe to rodzaj taniego i praktycznego odświeżacza samochodowego, który od lat cieszy się dużą popularnością. Dlaczego? Głównie przez swoją cenę i trwałość wydobywanych aromatów. Pięknym zapachem możemy cieszyć się nawet przez 3- 4 tygodnie. Zawieszki wykonane są bowiem ze specjalnej tektury, która zostaje nasączona określonymi olejkami eterycznymi. Pod wpływem ruchu woń się ulatnia. Nietypowe połączenia pozwalają uzyskać różnorodne zapachy. Jednakże najczęściej kierowcy stawiają na lekko cytrynowe nuty, które orzeźwiają oraz słodkie aromaty, jak np. wanilia.

zawieszka do samochodu

Przywykliśmy do tego, że zawieszki zapachowe zazwyczaj mają kształt choinki, lecz obecnie ich producenci prześcigają się pomysłami na nowe kształty oraz zdobienia graficzne. Otóż rolą tektury nasiąkniętej aromatami stało się także promowanie usług, czy innych działań. Mogą także odzwierciedlać charakter kierowcy.

Jaki zapach wybrać?

Decydując się na zakup odświeżacza do auta w formie zawieszki, często dopieramy jej zapach do własnych preferencji, nie zwracając uwagi na potencjalnych pasażerów podróżujących razem z nami. Mowa tu nie tylko rodzinie, przyjaciołach, czy innych osobach, lecz także o zwierzętach. Tak, im także może przeszkadzać zbyt intensywna woń w Twoim aucie. Co więc robić w takiej sytuacji? Warto postawić na uniwersalne rozwiązanie i zakupić zapach m.in. świeżego powietrza, morskiej bryzy, czy cytrusów. Takie aromaty nie kolidują z innymi zapachami, a także nie powodują mdłości, czy innych dolegliwości związanych z podróżowaniem samochodem. Co najważniejsze nie pogarszają one również koncentracji kierowcy.

Na rynku pojawiają się także zawieszki, których zapachy doskonale dopasowują się do danej pory roku. Producenci doskonale wiedzą, że zmysł węchu potrafi wpływać na nasze samopoczucie i ogólny nastrój. Dlatego w okresie świąt bożonarodzeniowych pełno na sklepowych półkach odświeżaczy do aut o zapachu jabłka, cynamonu, goździków oraz pomarańczy.

Poza zawieszkami zapachowymi dostępne są również zapachy w żelu, puszcze lub sprayu. Każdy z tych odświeżaczy powietrza ma swoje wady i zalety, z tego względu trudno jest jednoznacznie stwierdzić, który z nich sprawdza się najlepiej. Swój wybór należy dostosować do własnych wymagań i potrzeb.


źródła:
http://imakk.pl/