×

* prosimy o wypełnienie

** gdy chcesz, by Twoja strona pojawiła się na naszym portalu


Obejmy rurowe

Spawanie rur to wbrew pozorom skomplikowany proces, do którego potrzebne są odpowiednie narzędzia, w tym takie, jak szlifierka kątowa, która oczyszcza i wygładza powierzchnie, a także różnego rodzaju cybanty i obejmy rurowe, wspomagające utrzymanie ich razem. Na rynku dostępnych jest pięć różnych typów obejm, zaprojektowanych tak, aby objąć każdy aspekt mocowania rur.

Obejmy te zostały wykonane w celu wyeliminowania ryzyka obrażeń fizycznych pracowników, które mogą powodować starsze metody montażu rur. Ponadto są one również mniej skuteczne, dlatego stworzono obejmy do mocowania rur. Pozwala to firmom na szybszą instalację rur, lepsze ich ułożenie oraz zwiększenie efektywności, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Urazy w miejscu pracy mogą być niezwykle kosztowne, zarówno pod względem wydajności, jak i dochodów.

obejma

Ogólnie rzecz biorąc, obejmy rurowe są dostępne dla wszystkich poniższych celów:

 • aby wyrównać i zreformować współpracującą stronę złącza spawanego.
 • aby wyrównać i zreformować obie strony złącza spawanego.
 • aby wyrównać i zreformować rury, rury, kolanka, trójniki, kołnierze i inne elementy.
 • aby przytrzymać końcówki rur przy spawanej wkładce spawalniczej.
 • aby utrzymać rury w pozycji do spawania orbitalnego.
 • do spawania rury w pełnym okręgu bez demontażu zacisku.
 • do stali węglowej, stali nierdzewnej i innych stopów specjalnych.

 • Zasady bezpieczeństwa

  W przypadku stosowania urządzeń do mocowania rur należy pamiętać o pewnych względach bezpieczeństwa. Urządzenia do mocowania rur są niezwykle przydatne, pomagają przyspieszyć proces i zmniejszają zakres obowiązków pracowników. Mogą one pomóc wyeliminować niebezpieczeństwo zagrażające personelowi zaangażowanego w proces spawania. Poza tym, jeśli prawidłowo skompletujesz armaturę za jednym razem, nie będziesz musiał korzystać z dodatkowego sprzętu do cięcia i szlifowania.

  Pamiętaj, aby wszystkie części, od odzieży ochronnej po obejmy i cybant, przed użyciem dokładnie sprawdzić. Bądź pewien, że zostały one wyprodukowane zgodnie z wymaganymi normalni, odłącz źródła zasilania przed przeglądem lub konserwacją. Narzędzie nie powinno być używane, jeśli nie jest sprawne.

  Utrzymuj obszar pracy w jak największym porządku. Do smarowania poszczególnych elementów należy używać smaru wysokotemperaturowego, np. do smarowania części składowych narzędzia. Niezwykle ważne jest, aby operatorzy przeszli odpowiednie szkolenie w zakresie stosowania obejm do mocowania rur oraz reformowania i ustawiania rur w stosunku do kształtek, zaworów i listew.


  źródła:
  http://zomit.eu/produkty/obejmy-uchwyty-cybanty.html