×

* prosimy o wypełnienie

** gdy chcesz, by Twoja strona pojawiła się na naszym portalu


Wydajny druk rolowy

Druk rolowy jest rodzajem druku offsetowego, który w sposób ciągły przepuszcza rolkę papieru przez prasę. Papier wstępnie nie jest przycięty, robi się to dopiero po zakończeniu drukowania, a na koniec wiąże lub zagina. Maszyny offsetowe mogą drukować jednocześnie na jednej lub dwóch stronach. Dzięki tym cechom druk rolowy offsetowy to idealne rozwiązanie dla większych projektów komercyjnych.

Prasy offsetowe są idealne do dużych serii, które wymagają szybkiej realizacji zleceń i stałej jakości. Maszyny wykorzystywane do druku rolowego gwarantują niezrównaną jakość i wszechstronność z pełną gamą opcji składania i arkuszy w linii, automatyczną płytę, kolor w pętli zamkniętej, wodny w linii i klejenie, pozwalając na drukowanie i montaż wielu produktów w jednym szybkim procesie - oszczędzając czas i pieniądze.

wydruk na roli

Ponadto zapewniają spójne, wysokiej jakości drukowanie oraz zaawansowane systemy interfejsów, które skracają czas produkcji, co wpływa na efektywność pracy. Wszystko to przekłada się na oszczędności w krótkim czasie realizacji i pozwala na ponowne skoncentrowanie się na firmie. Natomiast jego wydajność i minimalizacji ilości odpadów papierowych pozwala na lepsze planowanie i oszczędność dla klientów.

Tak, jak już zostało wspomniane, druk rolowy jest doskonały do większych nakładów druku, które wymagają szybszej realizacji. Poniżej przedstawiamy kilka pozostałych kluczowych zalet druku rolowego offsetowego:

Dzięki cechom charakterystycznym druku rolowego offsetowego firmy mogą realizować wysokonakładowe zlecenia. Niektóre popularne aplikacje offsetu rolowego obejmują książki, czasopisma, katalogi i broszury.

Druk rolowy offsetowy jest ogromną konkurencją dla druku arkuszowego, ponieważ druk arkuszowy wykorzystuje pojedyncze kawałki papieru, które są wstępnie cięte i wprowadzane do prasy. Druk arkuszowy powinien być brany pod uwagę w przypadku małych i średnich nakładów druku. Natomiast druk rolowy offsetowy jest szybszy i może wykorzystywać cieńszy materiał, podczas gdy przy druku arkuszowym stosowany jest grubszy materiał.


źródła:
https://www.docufield.com/pl/produkty/systemy-druku-rolowego