×

* prosimy o wypełnienie

** gdy chcesz, by Twoja strona pojawiła się na naszym portalu


Zastosowanie systemu przenośników łańcuchowych

Przenośnik łańcuchowy jest systemem przenośników zaprojektowanym do przenoszenia ładunków o specyficznym charakterze przez linię produkcyjną. Przenośnik łańcuchowy jest często wykorzystywany do transportu ciężkich i szerokich ładunków, które nie nadają się do transportu rolkowego. Niezależnie od tego, czy wynika to z charakteru produktu, jego orientacji, czy też z tego, która z palet jest przewożona. Wykonane są one z łańcuchów, które znajdują się w prowadnicach i są często wykorzystywane do przenoszenia elementów motoryzacyjnych, takich jak karoserie samochodowe i duże części. Przewożą również produkty przemysłowe, takie jak grzejniki, palety, pojemniki i skrzynie kratownicowe.

Co robi przenośnik łańcuchowy?

przenośnik

Przenośniki te charakteryzują się ciągłym układem łańcuchów z kilkoma pojedynczymi wisiorkami. Układ jest napędzany silnikiem. Mogą być one wykorzystywane do wysyłania produktów w dół linii montażowych i wokół określonych obszarów takich jak magazyny i fabryki. Przenośnik łańcuchowy zazwyczaj wymaga minimalnej konserwacji, a ich montaż zajmuje niewiele czasu. Oznacza to, że można poświęcić więcej czasu na korzystanie z nich i mniej czasu na ich ustawianie lub naprawę. Przenośniki mogą zwiększać produktywność przy jednoczesnej redukcji przestojów, zapewniając wyjątkowy zwrot z inwestycji.

Istnieje wiele branż, które polegają na pracy systemów przenośników łańcuchowych i w związku z tym wykorzystują tę technologię w swoich liniach produkcyjnych. Wspólne gałęzie przemysłu obejmują przemysł motoryzacyjny, który potrzebuje tego systemu do zwoływania różnych części samochodu poprzez zakłady wykończeniowe i lakiernicze. Poza tym przenośniki te są nawet wykorzystywane w przemyśle lakierniczym, ponieważ ułatwiają malowanie, umożliwiając jednolity ruch produktów. Można łatwo znaleźć wiele systemów przenośników łańcuchowych zainstalowanych w przemyśle farb, gdzie produkty zazwyczaj przyciągają się do głowy łańcucha dla lepszego zastosowania.

Należy jednak pamiętać, że nie każdy przenośnik łańcuchowy jest taki sam. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, w tym niektóre z nich:


źródła:
http://www.pomkalisz.pl/przenosniki-lancuchowe.html