×

* prosimy o wypełnienie

** gdy chcesz, by Twoja strona pojawiła się na naszym portalu


Rodzaje elektrod spawalniczych

Elektrody spawalnicze, to pręty metalowe, które topią się i stają się częścią silnego połączenia, utrzymując metal razem. Są one dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i metali. Metal jest otoczony "topnikiem", który zapobiega utlenianiu spawanego metalu. Wybór odpowiednich elektrod do pracy jest bardzo ważny, ponieważ niewłaściwy rodzaj może osłabić spoinę. Klienci mają dostęp do wielu różnych typów elektrod spawalniczych. Każda z nich oferuje cechy, które czynią ją idealną do określonego zastosowania. W zastosowaniach spawalniczych energia elektryczna jest pobierana przez elektrodę, tworząc łuk elektryczny na końcówce elektrody. Spoiny powstają, gdy łuk elektryczny na końcówce elektrody jest ciągnięty na obrabianym przedmiocie. Wiele rodzajów elektrod topi się i jest przenoszonych na obrabiany przedmiot, tworząc metalowy wypełniacz, podczas gdy inne nie topią się i po prostu zapewniają lokalizację dla łuku elektrycznego.

Elektrody spawalnicze 6010

spawanie

Ten typ elektrody spawalniczej jest często stosowany w ogólnych zastosowaniach spawalniczych, które nie wymagają żadnych szczególnych cech. Są one również stosowane w sprzęcie rolniczym, rurociągach, kutych żelazach i sprzęcie drogowym. Spawacze mogą utrzymać ten typ elektrody w dowolnej pozycji, aby stworzyć właściwą spoinę. Elektrody 6010 są przeznaczone do pracy pod prądem stałym. Według wiedzy i doświadczeń profesjonalistów, elektrody spawalnicze 6010 charakteryzują się wysoką celulozowo-sodową powłoką zewnętrzną.

Elektrody spawalnicze 6013

Elektrody 6013 są stosunkowo łatwe w użyciu. Tworzą one bardziej miękki łuk, który jest idealny do stosowania na blasze. Ten typ elektrody jest często stosowany do ogólnej naprawy cieńszych materiałów. Elektrody te mogą być utrzymywane w dowolnej pozycji i są stosowane pod prądem stałym lub zmiennym. Elektrody 6013 posiadają zewnętrzną powłokę potasową o wysokiej zawartości potasu.

Elektrody spawalnicze 7018

Elektroda 7018 jest często określana jako "elektroda niskowodorowa", która posiada powłokę o niskiej wilgotności, zmniejszającą poziom wodoru, przenikającego do spoiny. Ten typ elektrody wytwarza wysokiej jakości, odporne na pęknięcia punkty spoin o średniej penetracji. Elektrody te muszą pozostać suche przed użyciem. Elektrody spawalnicze 7018 mogą być również utrzymywane w dowolnej pozycji podczas spawania. Elektrody 7018 są zaprojektowane do pracy pod prądem stałym lub zmiennym. Jest to bardzo uniwersalny typ pręta spawalniczego i jest nieco łatwiejszy w użyciu niż 6010.

308L AC/DC

Elektroda ta służy do spawania stali nierdzewnej i jest odporna na pęknięcia oraz korozję. Sprawdza się również dobrze we wszystkich pozycjach spawania.

24 AC/DC

Ten rodzaj elektrody spawalniczej jest używany do łączenia dwóch różnych rodzajów metalu i pracuje we wszystkich pozycjach.


źródła:
http://kek-metal.pl/elektrody-spawalnicze/